Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AŞI KABULÜNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ROLÜ
#1
Aşı reddinin medyanın da gücünü kullanarak yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelerle arttığı günümüz şartlarında biz sağlık çalışanlarına büyük görev düşmektedir. İnsanları aşının önemi konusunda bilinçli hale getirebilmek ve aşı reddi algısını ortadan kaldırabilmek için öncelikli olarak biz sağlık çalışanlarının bu konuda belirli bir bilgi ve donanıma sahip olması gerekmektedir. 

Bu düşünceyle KonAHED olarak insanımızla iletişime en kolay ve en hızlı geçebilen biz aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarımız için bağışıklama işlemleri sırasında aşı yaptıracak bireye ve yakınlarına ön yargılarını ve duyabileceği kaygıları o anda giderebilme adına üyelerimizden Uzm. Dr. Pınar İlhan'ın katkılarıyla aşı kabulünü kolaylaştıracak spot bilgiler içeren bir bilgilendirme yazısı hazırlamış bulunmaktayız. 


Aşı reddinin ve aşılamaya karşı oluşmuş ön yargıların tamamen ortadan kalktığı bir toplum kültürüne ulaşma dileğiyle... 

İLGİLİ DOSYAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forum.konahed.org adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. forum.konahed.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.